Základní škola Slovenská

video_o_škole

sdružení rodičů
AKTUALITY

Ve školním roce 2022/2023 je opětovně realizováno Doučování z Národního plánu obnovy určené žákům, jejichž výsledky vzdělávání negativně ovlivnily výluky prezenční výuky způsobené pandemií covid-19 a ukrajinskou krizí.

Počátek výuky ukrajinských žáků 5. ročníku je stanoven na čtvrtek 29. září. Žádáme všechny přihlášené žáky, aby v tento den přišli v 7.40 do prvního patra školy. Ranní družinu přesouváme od 29. 9. do školního klubu (vstup z chodníku).

Початок занять для українських учнів 5 класу запланований на четвер, 29 вересня. Просимо всіх зареєстрованих учнів цього дня прийти на перший поверх школи о 7.40.

Týdenní plán od 26. září

Ve středu 28. 9. je státní svátek, škola uzavřena.

Od 29. 9. přesouváme ranní družinu do školního klubu (vstup z chodníku).

Týdenní plán od 19. září

V úterý 20. 9. od 16:30 se koná schůzka rodičů žáků s podpůrnými opatřeními se speciální pedagožkou Sylvou Ondříčkovou ve třídě 4.B ve 3. patře.

Dětem a rodičům děkujeme za nákup drobných předmětů v rámci Srdíčkových dnů, které se konají tento týden. Dlouhodobě podporujeme společnost Život dětem, která pomáhá vážně nemocným dětem, jako je malý Adámek.

Souhrnná výsledková sestava jednotné přijímací zkoušky Cermat na SŠ s maturitou

Podrobné informace k online výuce angličtiny a přihlášku na kurzy najdete ZDE.

Týdenní plán od 12. září

Nabídku kroužků a veškeré informace k nim najdete na záložce Studium / Kroužky. Zápis do kroužků organizovaných školou byl ukončen, děkujeme za váš zájem.

Sběr papíru
se uskuteční ve středu 14. 9. ráno. Do školy je možné nosit svázané označené balíčky nejdříve den předem, tedy v úterý. Výtěžek jde do třídních fondů.

Týdenní plán od 5. září

Od pondělí 5. 9. probíhá výuka podle rozvrhu. Upozorňujeme na rozlišení sudých a lichých týdnů a případné úpravy zvonění při odpoledním vyučování, vše najdete v sekci Studium / Rozvrhy.

Termínový kalendář najdete na záložce Studium, případně si můžete náš online kalendář snadno přidat modrým tlačítkem "plus" do svého kalendáře.

Druhý cizí jazyk

Výběr druhého cizího jazyka pro žáky 6. ročníku proběhne od pátku 2. 9. od 20:00 do pondělí 5. 9. do 7:00 na tomto odkazu. Přečtěte si prosím pravidla pro přihlašování.

První školní týden

Prvňáčky čeká 1. září od 8.00 slavnostní uvítání na školním hřišti.
Ostatní ročníky mají 1 vyuč. hodinu od 9.00 do 9.45, potom odcházejí domů, do družiny nebo školního klubu.
Obědy se 1. 9. vydávají od 11 do 13 hodin. Informace k platbám najdete na záložce Stravování.

2. září končí první ročník po 2. hodině, 2.-5. ročník po 4. hodině, 6.-9. ročník po 5. hodině.
Obědy se 2. 9. vydávají 1. ročníku od 11 hodin, ostatním od 11.50 do 13.30.

V úterý se s námi rozloučili deváťáci, v jejichž bohatém programu nechybělo několik tanečních vystoupení, školní kvíz, sólový zpěv a samozřejmě poděkování učitelům i dalším pracovníkům školy. I my děkujeme za pěkné představení a přejeme mnoho radosti a úspěchů v dalším studiu i osobním životě. Záznam představení najdete ZDE, poslední zvonění zhlédnete TADY.

Climate detectives

Žáci 8. ročníku se ve druhém pololetí pod vedením paní uč. Mecnerové zabývali ekologickým projektem na téma Tepelný ostrov ve městě. Podrobnější informace o projektu se dočtete ZDE, na žákovské video se můžete podívat TADY.

3D prohlídka školy

Kdyby se ti o prázdninách "náhodou" stýskalo po tvé třídě, tělocvičně, hřišti, jídelně, družině nebo klubu, můžeš si je projít v novém 3D virtuálním modelu! Pokud máš doma VR brýle, vyzkoušej procházku v nich.

Týdenní plán od 27. června

Od pondělí končí 1. stupeň po 4. hodině, druhý stupeň po 5. hodině.

V úterý od 17 hodin se koná vystoupení žáků 9. ročníku pro rodiče (v tělocvičně).

Ve čtvrtek vydáváme vysvědčení a naposledy zazvoníme deváťákům. Děti mohou odcházet ze školy cca v 9 hodin. Oběd se vydává od 10 do 11:30.

VŠEM NAŠIM ŽÁKŮM A JEJICH RODINÁM PŘEJEME KRÁSNÉ PRÁZDNINY! :-)

Žáci 1.A a 2.A se zúčastnili Festivalu sportu, který každoročně pořádá MČ Praha 2. Na několik fotek z akce se můžete podívat ZDE.

Týdenní plán od 20. června

Ve čtvrtek 23. 6. od 16 hodin pořádá školská rada tradiční grilování na dvorku alias školním hřišti. Malou hudební ochutnávku od p. Slavíčka si můžete pustit ZDE.

Poslední odhlášky obědů na měsíc červen budou možné pouze do pátku 24. 6. do 14:00. Sledujte prosím informace v sekci Stravování.

Od září přijmeme učitele/učitelku matematiky, přírodopisu a tělocviku na 2. stupni.

Týdenní plán od 13. června

Ve středu 15. 6. se konají třídní schůzky:
17:00 třídní důvěrníci v ředitelně
17:30 třídní schůzky 1. stupeň
18:00 třídní schůzky 2. stupeň

Ve čtvrtek 16. 6. od 16:30 se koná schůzka s rodiči budoucích prvňáčků.

Інформація для батьків українських дітей, які планують йти до підготовчого класу.

Informace pro rodiče ukrajinských dětí, které plánují chodit do přípravné třídy.