Základní škola Slovenská

školní_klub
video_o_škole

sdružení_rodičů

Přijímací zkoušky na střední školy

MŠMT vydalo nové pokyny k průběhu přijímacího řízení v tomto školním roce, dostupné jsou ZDE. Jednotné přijímací zkoušky na střední školy proběhnou nejdříve 14 dní po zrušení opatření vlády ohledně uzavření základních a středních škol. Termín zkoušky bude pouze jeden, obsah a forma se nemění. Podrobněji zde.

Vydávání zápisových lístků ke studiu na gymnáziích a středních školách bude obnoveno po ukončení karanténních opatření. O termínech, kdy si zápisový lístek budete moci vyzvednout, pokud jste tak již neučinili, budete informováni na webových stránkách školy.

Mgr. Jana Myslínová (vých. poradkyně)

Vážení rodiče,
základní škola Slovenská je od 11. 3. do odvolání uzavřena, výuka pokračuje distanční formou.

Informace k zápisu do 1. třídy najdete TADY.
Všechny přihlášky do 1. třídy musí být opatřeny emailovou adresou pro zpětnou informaci o zadání pořadového čísla dítěte. Seznam přijatých žáků bude zveřejněn pod těmito pořadovými čísly.

Aktualizovaný přehled odkazů pro domácí učení najdete ZDE.

Poslechová cvičení z AJ pro 1.-4. třídu jsou ke stažení ZDE.

Pokud budete potřebovat využít služeb školní psycholožky Mgr. Lucie Jirkové, můžete ji kontaktovat na e-mailu jirkova@zs-slovenska.cz, případně telefonicky na čísle 776 554 056 (po, út 8-17 h).

Týdenní plán od 23. března

Týdenní plán od 30. března

Týdenní plán od 6. dubna

Žáci dostávají od vyučujících učivo:

1. Formou týdenního plánu
2. Formou zadání přes aplikaci Bakaláři, MS Teams, e-mailem nebo jinou elektronickou cestou

Další informace budeme poskytovat průběžně.

Mgr. Hana Žampová (ředitelka školy)

Žádost o ošetřovné při péči o dítě do 10 let z důvodu uzavření školy zasílejte pouze mailem na adresu kozova@zs-slovenska.cz.

Doporučený postup pro podání žádosti najdete ZDE.

Zaměstnanec tímto tiskopisem (dle § 109 odst. 5 písm. b) zákona č. 187/2006 Sb.) uplatňuje nárok na výplatu ošetřovného. Žádost o ošetřovné podávají zaměstnanci u svého zaměstnavatele, který žádost po doplnění údajů předá spolu s podklady pro výplatu dávky příslušné OSSZ.

Další informace na webu MPSV.

Sbírka na pomoc pro Austrálii, kterou zorganizovali žáci 5.B, vynesla částku 6 407 Kč. Peníze jsme poslali do Pražské zoo, která obnos předá australským organizacím, jež pomáhají po požárech.

Radka Plecháčková

Týdenní plán od 9. března

Žádáme rodiče, aby v případě návratu dětí z pobytu v Itálii dodrželi mimořádné opatření MZČR, tj. oznámili tuto skutečnost ošetřujícímu lékaři a ponechali dítě v karanténě v délce 14 dnů.

Zdroj dokumentu:

Infolinka Státního zdravotního ústavu ohledně výskytu koronaviru v Evropě je k dispozici denně od 9 do 21 hodin na tel. 724 810 106. Aktuální a oficiální informace najdete na webu MZČR a SZÚ.

V naší škole jsou preventivně ve všech třídách a toaletách desinfekční mýdla, na chodbách jsou umístěny zásobníky s desinfekčním gelem. Chodby a třídy jsou vytírány desinfekčním přípravkem, lavice jsou rovněž utírány desinfekčním prosředkem určeným k úklidu lavic.

Mgr. Hana Žampová, ŘŠ

Týdenní plán od 27. ledna

Přijmeme paní učitelku nebo pana učitele českého jazyka jako zástup za nemoc, nástup možný ihned.

Souhrnné výsledky testování SCIO v 9. ročníku najdete v Dokumentech k prohlížení.

Týdenní plán od 20. ledna

Informace a zápis do kroužků ve 2. pololetí sledujte v sekci Studium / Kroužky.

23. ledna se koná den otevřených dveří.

Týdenní plán od 13. ledna

Ve středu 15. 1. se konají třídní schůzky:
17.00 schůzka třídních důvěrníků v ředitelně
17.30 schůzky 1. stupeň
18.00 schůzky 2. stupeň

Vítězný stromeček!

Vánoční stromeček vyzdobený našimi dětmi, který v prosinci zkrášloval náměstí Míru, vyhrál tradiční soutěž Prahy 2. Obdivovat jej můžete až do Hromnic v kostele sv. Ludmily. O celé akci, která vyhlášení doprovázela, si můžete přečíst na webu Prahy 2.

Všem hlasujícím děkujeme za podporu!

Týdenní plán od 6. ledna

Naše škola přispěla na psí útulek v Libni částkou 2287 Kč díky vánočním trhům - tedy i díky vám všem, kteří jste na nich nakupovali výrobky našich žáků...

Týdenní plán od 16. prosince

Přijmeme učitele/učitelku na 1. stupeň a do školní družiny s nástupem od 6. ledna.

Z důvodu návštěvy České školní inspekce přesouváme den otevřených dveří na čtvrtek 23. ledna.

Všem našim žákům a jejich rodinám přejeme klidné vánoční svátky a šťastný nový rok 2020. Na viděnou v pondělí 6. ledna.

Obrázek v úvodníku:

Týdenní plán od 9. prosince

Až do 20. prosince můžete na Úřadu MČ Praha 2 hlasovat pro vánoční stromeček, který nazdobily děti z naší družiny a který zkrášluje náměstí Míru. Za vaši podporu vám velice děkujeme!

Děti z 1. stupně

Tradiční vánoční trhy

se konají ve čtvrtek 12. prosince. Budou zahájeny v 16.00 v 1. patře u stromečku společným zpěvem koled dětmi z 1.-3. třídy. Těšíme se na vaši hojnou účast!

Týdenní plán od 2. prosince

Naše škola se již potřetí účastní soutěže Prahy 2 o nejlépe nazdobený vánoční stromeček na náměstí Míru. Podpořte nás prosím svým hlasem, který odevzdáte na informacích ÚMČ do 20. prosince. Vítězný stromek bude vyhlášen 22. 12. v rámci akce Zpívání se zastupiteli.

Děkujeme za vaši podporu!
Děti z 1. stupně

Semifinále ve skákání přes švihadlo na počet za jednu minutu se konalo v úterý 19. 11. Soutěž byla vyhlášena zatím pouze pro první stupeň jako ročníkové klání. Naprosto skvěle se zapojil zejména čtvrtý ročník vydatně podporovaný svými třídními. Pár dalších fotek najdete ZDE. Těšíme se na velké finále, které plánujeme na prosinec.

Sylva Ondříčková & Adam Vodička